niedziela, 25 września 2011

Chatař & chalupář

"Chatař & chalupář" to nasze najnowsze prasowe odkrycie roku - czasopismo wydawane w Czechach o lokalnym, sudeckim budownictwie. Można by je określić jako połączenie Weranda Country i Majstra. Oprócz "studiów przypadku" np. konkretnych chałup zawiera też szereg praktycznych porad budowlanych w stylu "zrób to sam". Naszym skromnym zdaniem pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika sudeckiej architektury drewnianej (chociaż nie tylko). Co prawda jeszcze go nie mamy ale już negocjujemy  prenumeratę przez Polaka, który mieszka w Czechach, a jest znajomym naszego znajomego ;) Ehh kolejna gazeta przyprawiająca człowieka o chałupoślinotok... ;)

PS: Ostatnio dokonaliśmy również kilku innych znaczących odkryć :) Podczas częstych wypadów do Hrabstwa Kłodzkiego zapuszczaliśmy się w zapomniane, małe i wyludniające się wioski leżące poza głównymi szlakami komunikacyjnymi. Szukaliśmy jakichkolwiek pozostałości regionalnego, drewnianego budownictwa. Nie sądziliśmy, że znajdziemy cokolwiek aż tu nagle za kolejnym zakrętem drogi zobaczyliśmy...

2 komentarze:

  1. Piękna chałupka, oj piękna. Czasopismo, może być nie tylko ciekawe, ale i wielce pomocne, jak je zdobędziecie, pochwalcie się :) ślę buziaki takie z lekka zmęczone, u nas rzeczywiście ostatnio zamieszanie za zamieszaniem, muszę skrobnąć maila :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna chałupa i w pięknym miejscu. Chybna nadal pokryta gontem. Ciekawa jestem gdzie to jest? Widzieliśmy podobną w Szklarskeij Porębie ale gont już przykryty blachą niestety.

    OdpowiedzUsuń